Волонтери Чернігівщини 5 грудня відзначили своє свято

«Крила України Нікополь», благодійний фонд, що допомагає відновленню країни, гуманітарними програмами та проєктами з підтримки військових, запрошує на роботу PR-менеджера. Крім бажання допомагати людям від кандидатів на посаду очікують досвід роботи в галузі благодійності протягом минулого року, навичок ведення переговорів, відповідальності, організованості та ініціативності. «Полтавський осередок благодійного фонду шукає керівника/волонтера. Основним завданням керівника буде збір коштів та організація благодійних заходів в місті Полтава», — сказано у вакансії, розміщеній на Work.ua компанією UAWC Agency. Також керівник співпрацюватиме з місцевою владою та з благодійними фондами. Зараз фонд у пошуках психолога, який допомагатиме зі зверненнями.

Нетворкінг — чи не найважливіша частина волонтерської діяльності, адже саме так можна зустріти потенційних партнерів та друзів, а ще навчитись чомусь новому. Іншим способом комунікації зі спільнотою можуть бути соцмережі. Фейсбук та інстаграм особливо популярні серед волонтерів https://w2w.com.ua/yak-spiymaty-nathnennya/ і можуть стати чудовою платформою, щоб говорити про важливі зміни в місті, проєкти та ініціативи. Залежно від віку цільової авдиторії, можна обирати одну з них. Молодші волонтери радше знайдуть проєкт в Інстаграмі, а домовитись з партнерами допоможе Фейсбук.

Схоже, в Україну потроху приходить західна традиція їхати на рік за кордон одразу після школи. Їдуть здебільшого студенти, які хочуть із користю провести літо або ж на рік перепочити від навчання. Часто подаються і випускники вишів, щоб навчитися незалежності. Ірина вважає, що найкращу мотивацію для волонтера дає комбінація альтруїстичних та егоїстичних мотивів.

Під час пошуків того єдиного проекту я розуміла, що хочу провести свій ЄВС у Швеції і працювати в організації, яка займається суспільно-політичними справами. В той же час, я хотіла поїхати на волонтерство відразу по завершенню свого навчання в університеті. Не знайшовши відповідного проекту, я почала спамити електронні скриньки громадських організацій з різних куточків Європи. Організація, що знаходиться у неймовірній країні та працює у цікавій для мене сфері, шукає волонтерів ЄВС! Те саме може трапитися і з вами, поки ви не наберетеся терпіння і перестанете розриватися між написанням однотипних мотиваційних листів.

Передусім, це великі міста України — Київ, Одеса, Львів, Харків, Дніпро. Якщо брати у регіональному вимірі, то найбільше волонтерів на заході та в центрі, а найменше — у південних областях. Зі зрозумілих причин у нас переважно під волонтерством розуміють допомогу армії. Однак насправді воно значно ширше, адже йдеться про діяльність в різних сферах — від медицини та освіти до молодіжних ініціатив. Засновниця Ukrainian Volunteer Service Анна Бондаренко почала займатися волонтерством під час навчання в США. Після роботи в кількох проектах вона зосередилася на навчанні громадських активістів та взаємодії між доброчинними організаціями і людьми, які хочуть бути волонтерами.

Вважають, що своїм коріння волонтерський рух сягає 1859 року, коли за ініціативи журналіста Анрі Дюнан після битви під Сольферіно було створено об’єднання Червоний Хрест. Його члени мали надавати першу медичну допомогу пораненим бійцям на добровільних, безкорисливих умовах. А в 1920 році у Франції було реалізовано перший волонтерський проєкт за участі молоді, метою якого стало відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій ферм. ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Проведено Третій волонтерський форум Чернігівської області у змішаному форматі. Важлива річ, якої бракує для розвитку волонтерства — це історій успіху, але не конкретних людей, а певних напрямків, моделей чи інституцій. Їх треба робити простими, щоби їх розуміли якомога більше людей.

Витрати на квитки, проїзд, страхування покриває учасник. Проживання і харчування є безкоштовним в місці, яке приймає волонтера, але треба все обговорювати заздалегідь. Тепер, коли ти маєш ідею, знаєш, із ким співпрацювати та де поширити інформацію про проєкт, можна переходити до пошуків команди. Людей координатору розуміти та чути, у нас є рубрики та опитування. Рубрики розряджають атмосферу і дають щось постійне. Подумай, куди ти витрачаєш сили, та запиши мінімум 15 пунктів. Після цього визнач пріоритети, де можна зменшити навантаження, що відкласти на потім, а чого взагалі уникнути.

Як знайти волонтерські програми та проекти у своєму місті.

Цей напрям також розвиває ГО Zero Waste Society, яка поширює стиль життя нуль-відходів та аналізує діяльність бізнесу й великих корпорацій, аби сприяти системним змінам. До того ж такі організації, як Еко Місто та Україна без сміття допомагають цей пластик та вторинну сировину переробити й дати матеріалам друге життя. Більшість сортувальних станцій залучає волонтерів у якості гідів, які допомагають розповідати про станцію, правила та етапи сортування. Якщо після прочитання назви статті ви перейшли до її змісту, то напевно вже чули про ЄВС (Європейську волонтерську службу) або бачили в Інтернеті мотивуючі відгуки колишніх учасників цієї програми. Але реальність може відрізнятися від очікувань – часто приймаючі організації не знають, як залучити нових членів команди до своєї роботи.

Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України

Людина усвідомлює, що її країна потребує допомоги. Бажання зберегти Україну і створити тут хороші умови для себе та близьких надихають на волонтерство. У світі волонтерський рух особливо поширився після Першої світової війни. Наприклад, у Франції молодь відбудовувала зруйновані ферми, отримуючи натомість житло, харчі та медичне страхування. Під час анексії Криму та Антитерористичної операції на сході України саме волонтери відіграли ключову роль у забезпеченні наших військових спорядженням, амуніцією, продовольством. Улітку ти можеш стати волонтером пришкільного мовного табору, восени й навесні – долучитися до позакласних мовних програм GoCamp Afterschool. Проекти EVS діють у рамках освітньої програми Євросоюзу Erasmus+.

Правила турботи про себе, про які має пам’ятати кожен волонтер

Доброго дня, я адвокат, зараз мешкаю у м. Хочу спробувати себе в благодійних соціальних проектах . Це вакансія в благодійному проєкті «Геройкар», що займається ремонтом та переобладнанням автомобільної техніки для військових. Від кандидатів очікують чудового знання української мови (англійська — бажано), глибоких знань в галузі внутрішніх комунікацій; навичок роботи з текстом, ділового спілкування. SMM-менеджера, який буде робити «посіви» в фейсбуку, інстаграмі, телеграмі, вайбері, вотсапі, шукає БО «БФ „Всеукраїнська волонтерська спільнота „Для українців“». Асистента для свого благодійного проєкту (гуманітарна допомога) шукає борошномельна компанія «Агро-Юг-Сервис». На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС розглянули питання запобігання пожежній небезпеці та епідемічній ситуації в літній період.

Може, це екологічні проблеми, безпритульні тварини або байдужість людей до музеїв, яких у місті багато. Навіть сірі стіни будинків навколо можуть стати ідеєю для мистецького проєкту. Так члени організації ФРІ організували проєкт, учасники якого розписували стіни цитатами та віршами відомих українських письменників. Ядро аудиторії тут — молодь до 29 років, серед якої багато потенційних волонтерів. Значний вплив на аудиторію мають інфлюенсери та блогери, тому корисними можуть бути колаборації, спільні ефіри тощо. Ось цікавий кейс про те, як за допомогою Instagram волонтерська організація змогла зібрати понад 300 тисяч грн для тварин усього за декілька днів. Інформація тут поширюється найшвидше серед усіх соцмереж, тому ти завжди можеш бути на крок попереду.

ПЕРЕВАГИ ПОРТАЛУ ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ

На напрямках Біла Гора – Андріївка та Біла… Його мета — виховати спільноту обізнаних про Україну та критично мислячих підлітків Конституція Пилипа Орлика… 12 липня заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко вручив родинам вісьмох військових почесну відзнаку – Нагрудні знаки Полтавської обласної ради…

Організатори забезпечують доставку волонтера на територію школи, проживання та харчування. Якщо ви хочете здійснити чиюсь маленьку мрію – беріть участь у проекті “Скринька бажань”, який організовує Благодійна організація «Місто щасливих дітей». Сприяє здійсненню міжнародного співробітництва з питань волонтерської діяльності, узагальнює і поширює практику роботи у цій сфері. До речі, цей благодійний проєкт також пропонує роботу бухгалтеру.

Саме на це спрямована діяльність благодійного фонду «Благомай», якому потрібні копірайтер, фахівець із просування сайту та технічний спеціаліст із підтримки роботи сайту. Виконувати роботу можна, не виходячи з дому. Добровольчий будівельний батальйон, який займається відбудовою зруйнованих внаслідок військових дій об’єктів в Київській, Чернігівській та Сумській областях. Щоб долучитися до ініціативи потрібно заповнити анкету на сайті, вказавши свою спеціалізацію.