Інформація про страховий ринок України відтепер у відкритому доступі НАСУ

Тобто зникли маленькі компанії з дрібною часткою активів на ринку. Один з напрямків такої трансформації це перехід до повністю прозорих структур власності страховиків та фінансової спроможності їхніх власників. Для цього Національний банк здійснює з 2021 року посилений моніторинг прозорості структур власності страховиків. Цей моніторинг та вжиття наглядових заходів щодо страховиків будуть продовжені, що відповідає положенням Меморандуму про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом від 24 березня 2023 року. Перелічені зміни забезпечать підвищення довіри споживачів до страхового ринку та його глибше проникнення на ринок фінансових послуг. Буде суттєво вдосконалено процедури реорганізації, відновлення діяльності та виведення компаній із ринку. Процедура виходу страхової компанії з ринку буде, перш за все, спрямована на захист прав споживачів страхових послуг.

Новини про стан страхового ринку в Україні

У першому кварталі спостерігалося зменшення надходжень страхових премій за основними видами страхування, такими як КАСКО, ОСЦПВ та страхування життя. З іншого боку, доходи від інших видів страхування в основному https://zhzh.info/publ/69-1-0-25503 зростали. Компанії збільшили премії зі страхування життя до 4,2 млрд. Страхові виплати клієнтам із страхування життя зросли до 583 млн. На страховому ринку сьогодні працюють 13 страховиків зі страхування життя.

Звідси і головний його недолік – відносна висока вартість полісу. Як правило, такий поліс вигідно придбати для автомобіля, що не старший 3-4 років. При виборі страхового поліса для автовласника важливо звернути увагу на різні види страхування, їхні переваги та недоліки. Кожен вид страхування має свої особливості й призначений для певного типу страхового захисту. Ви керуєте власним автомобілем, але коли мова йде про вибір страхового полісу, чим керуєтесь ви? На ринку існує багато різних видів страхування та компаній, що мають свої умови, включаючи покриття, обмеження та умови виплат. І важливо правильно підібрати страхове покриття, адже йдеться не лише про фінансові аспекти.

У Кабміні назвали розмір індексації пенсій у 2024 році

Активи страховиків по ризиковому страхуванню склали на кінець І кварталу 2023 – 48,2 млрд грн, це більше ніж на кінець довоєнного 2021 року. Разом з тим цей показник дещо знизився за останній квартал, це відбулось за рахунок виходу з ринку ряду страховиків. В цілому активи страховиків мають стійку тенденцію до постійного зростання, що свідчить про посилення капіталізації страхового ринку. Страховики у складний воєнний час і далі підтримують економіку України, належним чином сплачуючи до бюджету податки.

Обидва закони будуть направлені на імплементацію провідних директив Європейського Союзу. Що стосується страхування іноземців в Україні, то такий попит теж є. В компанії зробили кілька програм для іноземних студентів, яким зазвичай складно орієнтуватися в медустановах.

Зелена картка рятує страховиків. Але з ринку пішов кожний десятий. Як виживає страховий бізнес

Краще вибрати компанію, яка пропонує швидкий і ефективний клієнтський сервіс — дистанційне врегулювання, прямі виплати, мають розгалужену мережу офісів. Віддайте перевагу компаніям з великим досвідом роботи на страховому ринку, оскільки вони мають більшу експертизу у врегулюванні збитків та наданні якісного обслуговування. Перегляньте рейтинги страхових компаній у спеціалізованих виданнях та рейтингових агенціях, таких як, наприклад, IBI-Рейтинг, та зверніть увагу на їхні позиції в автострахуванні та загальних показниках. Однак тепер ринок відновлюється, і за оцінкою експертів МТСБУ загальний рівень переукладання договорів ОСЦПВ у 2023 році зріс з 65,6% до 78,9%.

Другою причиною є відновлення кількості застрахованих транспортних засобів за цими видами. Використання та передрук новин, публікацій та інших матеріалів Delo.ua дозволяється тільки при вказівці активного гіперпосилання на цей матеріал у форматі “Про це повідомляє видання Delo.ua” не нижче третього абзацу в тексті. Віллем Якоб Вестерлакен, директор IIC Ukrainе B.V., представник акціонерів і голова наглядової ради СК ПРОВІДНА, розповів про ситуацію і перспективи на страховому ринку України, про ключові послуги та нововведення в компанії. Національний банк упроваджуватиме нову регуляторну модель лише після ретельного вивчення стану ринку страхування після його повноцінного переходу під регулювання та нагляд НБУ. Впровадження нових вимог відбуватиметься прозоро та після попереднього обговорення з учасниками ринку. Заплановані масштабні зміни відбуватимуться поступово, з достатнім запасом часу для адаптації учасників ринку до нових вимог.

Водночас, варто зазначити, що відновлення діяльності всіх страховиків проходить нерівномірно та залежить як від розміру самих компаній, так і від структури їхнього портфелю. «Наше завдання – зробити інформацію про страховий ринок більш доступною для його учасників та більш зрозумілою для споживачів страхових послуг. За час воєнної агресії зі страхового ринку пішло 17 учасників (близько 11% від загалу). Так, у січні в держреєстрі фінустанов (ДРФУ) нараховувалося 156 страховиків, наприкінці вересня – 139 (13 з них — life-страховики — компанії зі страхування життя, решта — non-life-страховики). Страхові виплати та відшкодування клієнтам у 1 півріччі 2023 року склали 7,8 млрд грн.